Вчені заявляють, що досягнення кліматичних цілей під загрозою

Клімат
pixabay.com

Світу необхідно негайно скоротити викиди парникових газів, щоб досягти мети Паризької угоди

Експерти з Метеорологічного бюро Великої Британії попередили, що темпи зростання вуглекислого газу в атмосфері повинні сповільнитися приблизно на 20% протягом наступних 5 років, щоб обмежити глобальне потепління 1,5 градуса Цельсія у порівнянні з доіндустріальним рівнем. Про це повідомляє Bloomberg.

Прогноз Бюро нагадує, що нинішніх зусиль зі скорочення викидів парникових газів недостатньо, і світовій спільноті доведеться діяти агресивніше, щоб досягти глобальних кліматичних цілей.

Фахівці вважають, що в цьому році середня концентрація CO2 збільшиться на 2,14 частини на мільйон. І шкода атмосфері частково зменшиться завдяки рослинам, але цей ефект довго не триватиме.

"У цьому році природа тимчасово візьме на себе нашу "важку роботу", бо очікується, що екосистеми, такі як тропічні ліси, поглинатимуть з атмосфери більшу частку вуглекислого газу, ніж зазвичай", – пояснила керівник відділу досліджень кліматичних впливів Метеобюро Річардіна Беттс.

Вона також наголосила, що для досягнення кліматичних цілей накопичення CO2 в атмосфері має різко впасти на 20% протягом найближчих 5 років і має припинитися до середини століття.

Новини за темою: Через зміну клімату за 10 років стихійні лиха забрали 400 тис. життів, – ООН

Як повідомлялося раніше, мільярдер Білл Гейтс вважає, що чиста промислова революція дозволить людству врятувати планету від кліматичної катастрофи. За його словами, вже наступного року відбудуться події, які пришвидшать перехід до чистої економіки.