В Україні запроваджують бустерну вакцинацію проти COVID-19 для всіх охочих

вакцинація
Фото з відкритих джерел

Бустерна доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму "Омікрон"

Україна вводить бустерну вакцинацію від COVID-19 для всіх, хто раніше пройшов повний курс. На цей момент йдеться про українців старше 18 років. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Підписав наказ Міністерства охорони здоров'я України Про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони прищеплювалися", – зазначив міністр.

За його словами, бустерна доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму "Омікрон".

Період введення бустерної дози – від 6 до 9 місяців з дати отримання другого щеплення від COVID-19.

Для бустерної дози перевага віддаватиметься м-РНК-вакцинам – Moderna або Pfizer, незалежно від того, якою вакциною раніше була щеплена особа.

Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендується вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу, оптимальний період введення від 3 до 6 місяців після додаткової.

Новини за темою: В МОЗ запевнили, що вакциновані бустерною дозою отримають нові COVID-сертифікати

Нагадаємо, минулої доби в Україні бустерну дозу вакцини проти COVID-19 отримали більш ніж 4 тисячі українців. Раніше вона була доступна для людей віком 60+.