В Україні дев'ять регіонів виходять із червоної зони карантину: Що зміниться та які обмеження діятимуть в областях

Топ-новина

Топ-новина

Карантин в Україні
DW

Частина регіонів вийдуть з червоної зони 7 грудня

Через стабілізацію ситуації з поширенням коронавірусу, найближчим часом кілька регіонів України вийдуть з червоної зони карантину

Про те, в яких регіонах послаблять карантин і які будуть діяти обмеження - розповідаємо далі.

Карантинне зонування в Україні

Станом на ранок 6 грудня, в жовту зону адаптивного карантину входять п'ять областей, а помаранчевий рівень встановлено лише в одному регіоні.

За інформацією МОЗ, жовту зону встановлено у Тернопільській, Кіровоградській, Чернівецькій, Харківській та Закарпатській областях.

Помаранчевому рівню епідемічної небезпеки відповідає лише Полтавська область.

Своєю чергою червона зона карантину досі охоплює 19 регіонів:

 • Київ,
 • Вінницька область,
 • Волинська область,
 • Дніпропетровська область,
 • Донецька область,
 • Житомирська область,
 • Запорізька область,
 • Івано-Франківська область,
 • Київська область,
 • Луганська область,
 • Львівська область,
 • Миколаївська область,
 • Одеська область,
 • Рівненська область,
 • Сумська область,
 • Херсонська область,
 • Хмельницька область,
 • Черкаська область,
 • Чернігівська область.

Водночас епідеміологічні показники вже стабілізувалися в Києві, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Одеській, Рівненській та Херсонській областях.

карантин_3
Пресслужба МОЗ

Червона зона скоротиться

3 грудня міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко заявив, що найближчим часом кілька регіонів зможуть вийти з червоної зони карантину.

"Міністерство охорони здоров'я подало вже на Кабінет Міністрів прохання скликати комісію ТЕБ і НС. Потенційно готові вже 8 областей вийти, очікуємо ще дев'яту", - зазначав Ляшко.

А вже 6 грудня міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов повідомив, що з 7 грудня червоний рівень епідемії буде скасовано у Києві та ще восьми областях.

"Сьогодні відбулося позачергове засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За результатами Державна комісія вирішила скасувати з 00 години 00 хвилин 07 грудня 2021 року "червоний" рівень епідемічної небезпеки на території Донецької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Одеської, Рівненської, Херсонської областей та міста Києва", - зазначив Немчінов.

карантин _2
Фото з відкритих джерел

Посилення карантину

З 6 грудня в Україні набули чинності оновлені норми адаптивного карантину, які стосуються зеленої, жовтої та червоної зон карантину. Основні нововведення затонули роботу громадського транспорту, освітню, культурну та розважальну сфери.

У зеленій зоні карантину з 6 грудня кількість пасажирів в автомобільному транспорті не повинна перевищувати загальну кількість місць для сидіння і 50% стоянкових місць. 

Крім того, в зеленій зоні карантину заборонено:

 • перебувати в громадських будівлях і спорудах, громадському транспорті без одягнених засобів індивідуального захисту - респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно;
 • перебувати на вулицях без документів, що засвідчують особу, підтверджують громадянство або спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні;
 • самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;
 • проводити масові заходи без одягнених усіма учасниками та організаторами заходу засобів індивідуального захисту.

В жовтій зоні карантину діють всі обмеження зеленої зони. Крім того, додається кілька нових правил. Зокрема, навчальні заклади можуть працювати за умови вакцинації принаймні однією дозою 100% співробітників. 

Забороняється робота спортзалів, фітнес-центрів, басейнів, а також кінотеатрів, театрів та інших закладів культури. Заборона накладається на проведення масових заходів (за винятком атестації здобувачів освіти) і міжобласні перевезення. Заклади громадського харчування можуть працювати тільки навинос і доставку.

карантин_1
Пресслужба МОЗ

"Тепер відвідувати громадські установи на жовтому рівні епідопасності зможуть тільки ті, хто отримав щонайменше одну дозу щеплення проти COVID-19 і має відповідний документ – "жовтий" COVID-сертифікат або довідку 063/о.

Для обслуговування відвідувачів і клієнтів працівникам ресторанів, готелів і спортзалів доведеться мати принаймні одне щеплення проти COVID-19. В той самий час, для відвідування громадських закладів можна буде використовувати і негативний тест, який діє 72 години, або альтернативний документ — COVID-сертифікат про одужання. Таким чином, на жовтому рівні епіднебезпеки громадські заклади не зможуть обслуговувати клієнтів, а також допускати до роботи тих, хто не має одного з перерахованих документів", - зазначив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчинов.

Також відзначимо, що тепер термін дії жовтого сертифіката скоротили з 120 до 30 днів.

Найбільш суворі карантинні обмеження діють в червоній зоні карантину. Там заборонена робота кафе, ресторанів, торгово-розважальних центрів, спортзалів та закладів культури.

карантин_2
Пресслужба МОЗ

"Жовтий" сертифікат про вакцинацію від коронавірусу не дійсний для роботи в червоній зоні.

Навчальні заклади можуть працювати за умови повної вакцинації (дві дози) 100% співробітників. Виняток - дитячі садки і початкові класи шкіл.

Перевіряти сертифікати про вакцинацію повинні співробітники громадських установ шляхом зчитування QR-коду мобільним додатком "Дія". У разі відсутності у відвідувачів або співробітників COVID-документів власнику закладу загрожує від 34 до 170 тисяч гривень штрафу.

Банки, АЗС, ветеринарні магазини, аптеки та продовольчі магазини працюватимуть без обмежень, незалежно від зони карантину.

 

 

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.