У РФ заявили, що затримали українських розвідників, їх підозрюють у тероризмі

ФСБ
Фото з відкритих джерел

ФСБ РФ стверджує, що українець планував підірвати два саморобних вибухових пристрої

У Росії повідомили нібито про затримання співробітників українських розвідувальних служб. Їх підозрюють у зборі інформації про стратегічні об'єкти та підготовці теракту. Про це заявили в Центрі громадських зв'язків ФСБ.

"Затримано двох агентів Служби безпеки України: Коваля Зіновія Зіновійовича, 1974 р., і його сина - Коваля Ігоря Зіновійовича, 1999 р. н., які прибули на територію Росії з метою збору інформації та здійснення фото- і відеозйомки стратегічно важливих підприємств життєзабезпечення та об'єктів транспортної інфраструктури", - йдеться в повідомленні.

Російська сторона також стверджує, що в автомобілі у затриманих було виявлено зброю і засоби індивідуального захисту. 

ФСБ РФ підозрює у підготовці теракту агента Головного управління розвідки Міноборони України - жителя Київської області. Він нібито планував підірвати два саморобних вибухових пристрої загальною масою 1,5 кг у тротиловому еквіваленті. 

Новини за темою: Українські розвідники знешкодили засідку окупантів на Донбасі

"Житель Київської області Цілик Олександр Вікторович, 1998 р. н., дав свідчення, що був завербований і діяв за вказівкою підполковника Кирилівця Максима Леонідовича, 1988 р. н., начальника сектора - співробітника оперативної групи оперативного відділу Спецрезерву ГУР МО України", - йдеться в заяві.

У Росії стверджують, що затримані зізналися в тому, що були завербовані співробітником УСБУ в Тернопільській області Василем Коваликом. За збір інформації він нібито обіцяв винагороду в сумі 10 тис. доларів.

Натомість Служба безпеки України назвала цю інформацію фейковою. Речник СБУ Артем Дехтяренко у коментарі "Українській правді" заявив, що такі заяви "варто розглядати виключно через призму гібридної війни".

"Нагадуємо, що одне з головних завдань СБУ – протидія розвідувально-підривній діяльності іноземних спецслужб саме на території України. І лише за 9 місяців цього року ми викрили близько 50 таких агентів. Двох із них – "на гарячому", під час спроби вчинення диверсійно-терористичних актів", - сказав Артем Дехтяренко. 

Раніше повідомлялося, Російська Федеральна служба безпеки затримала в тимчасово окупованому Криму колишнього міського голову Сімеїзу Юрія Ломенка за звинуваченням у нібито "шпигунстві" на користь України.