Пандемія COVID-19: Наступного року в Україні є ризик повторного спалаху COVID-19

Коронавірус
Фото з відкритих джерел

Одним із факторів повторного спалаху є те, що Європа продовжує оновлювати максимум континентальної захворюваності

Рівень захворюваності на COVID-19 в Україні зменшився на 15%, однак з наступного року очікується повторний спалах. Про це під час брифінгу повідомив керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко.

Як зазначив Юрій Ганиченко, одним із факторів повторного спалаху є те, що Європа продовжує оновлювати максимум континентальної захворюваності. 

"З наступного року, як ми й очікували раніше, є ризик повторного спалаху COVID-19. Особливо, зважаючи на ту зовнішню загрозу з європейських країн, де ми бачимо такий тренд перекидання. Країни, у яких був активний спалах коронавірусу, показують стабілізацію. Водночас ми бачимо перекидання в країни, які менше зростали до цього. Там були відносно невеликі позначки захворюваності, і зараз в цих країнах розпочинається повторний спалах", - повідомив він.

За словами керівника Центру економіки, це є прямою загрозою для України. У зв'язку з цим повторний спалах COVID-19 може прийти в країну вже на початку наступного року.

Новини за темою: За попередню добу в Україні виявили 8655 нових хворих на COVID-19

Нагадаємо, раніше у Міністерстві охорони здоров'я поінформували, що в Україні жодного випадку нового штаму коронавірусу "Омікрон" поки не зафіксовано. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль дав завдання главі МОЗ Віктору Ляшку щоденно оновлювати інформацію щодо цього варіанту.