На гірськолижних курортах будуть штрафувати власників готелів за туристів без COVID-документів

Гірськолижний курорт
Гірськолижний курорт "Драгобрат" Фото з відкритих джерел

На власників готелів накладатимуть штраф у розмірі 34-170 тис. грн

Власників готелів на гірськолижних курортах будуть штрафувати за туристів, у яких не буде COVID-документів. Про це заявив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

"У разі відсутності у відвідувачів або співробітників необхідних документів власник закладу може понести відповідальність за статтею "Порушення правил щодо карантину людей" Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від 34 тис. до 170 тис. грн", - сказав Віктор Ляшко.

Він додав, що надавати послуги на гірськолижних курортах дозволяється лише тим туристам, у кого будуть при собі COVID-документи: документ про вакцинацію, негативний результат ПЛР-тесту або документ про одужання. 

Новини за темою: В Україні зобов'язали туристів показувати COVID-документи у готелях на гірськолижних курортах

Перевірку наявності COVID-документів рекомендують перевіряти при поселенні до готелю або під час купівлі абонементу на гірськолижне катання. У МОЗ рекомендують надавати туристам унікальну позначку, яка дасть змогу ідентифікувати, що документи вже перевіряли. 

"Це необхідно, щоб уникнути повторних перевірок документів та дати можливість користуватися суміжними послугами: послугами канатних доріг, вуличними ярмарками та іншими послугами", - сказав Віктор Ляшко.

Нагадаємо, туристи, які відправляються на гірськолижні курорти України, повинні мати при собі COVID-сертифікати, негативні ПЛР-тести або довідки про одужання від COVID-19. Окрім того, туристи зобов'язані перебувати в закритих приміщеннях курорту в масках, а на вимогу представників суб'єкта господарювання пред'явити документи про вакцинацію, негативний ПЛР-тест або одужання від COVID-19.