Автостоп: Об’їхати увесь світ безплатно, або як влаштувати собі пригоди без неприємностей

Як спакувати рюкзак, що брати з собою та яких водіїв краще оминати

Топ-новина

Топ-новина

Будні автостоперів
Будні автостоперів Фото з відкритих джерел

Мандрувати завжди корисно. Це допомагає побачити визначні місця в інших країнах, знайомитися з різними людьми та більше дізнатися про інші культури. І зазвичай подорожі вимагають чималих фінансових витрат.

Та якщо ви хочете об’їхати пів світу за мінімум витрат, то вихід є – автостоп. Що це за вид подорожей, як себе вберегти під час них та які нюанси варто знати, читайте далі у нашому матеріалі.

Автостоп – безплатний квиток у Європу та не лише

Подорожі світом – це прекрасною. А ще краще, коли за них не потрібно нічого платити. Ті, хто уже намагався відвідувати цікаві місця, чув про поняття автостопу. Такий спосіб пересування передбачає подолання шляху мандрівником на попутному транспорті.

Як правило, це не передбачає жодної плати з боку пасажирів. Зазвичай ціна – звичайна душевна розмова з водієм. Особливо бесіда важлива у темну пори доби, щоб водій не заснув. Варто зазначити, що до автостопу відносять пересування на попутному транспорті з оплатою теж.

Що потрібно зробити перед поїздкою

Якщо ви хочете подорожувати автостопом, то перед мандрівкою варто зробити декілька важливих речей:

 1. Спланувати маршрут – вам необхідно обрати кінцевий пункт призначення. У цьому вам допоможуть карти. Можна користувася GoogleMaps або Waze – обидва надають точну інформацію щодо автошляхів. Під час розробки власного маршруту варто продумати можливі варіанти ночівлі: готелі, хостели, мотелі тощо.
 2. Придбати місткий рюкзак – це необхідний крок. У ньому доведеться вмістити комплекти змінних речей, білизну, взуття. Не менш важливими в подорожі є дощовик. У сучасних реаліях основним для подорожі виступає зарядний пристрій для гаджетів. Окрім цього, всередині має бути аптечка з бинтом, пластиром, перекисем і засобами від розладу шлунку.
 3. Окрім вище сказаного, не варто забувати про інший важливий елемент – верхній одяг із відбиваючими елементами. Можна й брати просто яскраві речі. Саме вони допомагають водіям побачити вас здалеку.

Новини за темою: День у Кракові: Де шукати підземні світи, кращі оглядові майданчики та неповторні сувеніри

Як виглядає автостоп
Як виглядає автостоп Фото з відкритих джерел

Окрім цього, подорож за кордон вимагає знання хоча б англійської. І якщо ви плануєте відвідати іншу країну, необхідно дізнатися, чи дозволений там автостоп. Є й інші нюанси. Наприклад, у більшості країн Європи ви не зможете шукати попутників біля автомагістралі – це заборонено.

Наостанок, візьміть із собою більше води, трішки снеків до найближчої зупинки та просто гарний настрій. І пам'ятайте: у більшості країн, щоб авто зупинилося, потрібно голосувати із піднятим вгору великим пальцем.  

Де варто зупиняти авто

На території України або інших держав шукати попутників у межах міста не варто. Тут зупиняються переважно таксі – їх водії не підвезуть вас безоплатно. Тому обирайте місця поза великим населеними пунктами.

Для цього є дороги державного значення. Ось декілька прикладів, де більша ймовірність того, що вас підберуть водії швидко:

 • М 03 Київ – Харків;
 • М 05 Київ – Одеса;
 • М 06 Київ – Чоп.

Усе це автомобільні шляхи міжнародного значення на території України. Якщо ви хочете поїхати, наприклад, у Білу Церкву з Києва, то попутників треба шукати аж за станцією метро "Теремки".

Новини за темою: Зимовий туризм: Як і де краще провести вікенд у Львові, якщо вперше у місті

Ділянка траси М 05
Ділянка траси М 05 Фото з відкритих джерел

Також у нагоді стануть національні автошляхи України:

 • Н 01 Київ – Знам’янка;
 • Н 03 Житомир – Чернівці;
 • Н 11 Дніпро – Миколаїв;
 • Н 12 Суми – Полтава.

І це далеко не вичерпний список. На дорогах місцевого значення доведеться довго чекати, поки хтось зупиниться. Але бувають і винятки. Крім цього, потрібно не забувати – якщо ніхто не зупиняється, то не варто боятися йти вперед пішки.

Як швидше спіймати авто

Щоб подорожувати вдало автостопом, є декілька універсальних правил для мандрівників:

 1. Треба обирати зручні місця для зупинки водіїв. Найкращий варіант – це пряма ділянка з широким узбіччям. Іноді краще пройти п’ять хвилин далі, ніж годинами чекати у поганому місці.
 2. Зоровий контакт із водієм – ваш найпотужніший інструмент. Саме ви обираєте те авто, в якому хочете їхати. Уже за близько 300 метрів треба дивитися на водія, трішки посміхатися та голосувати рукою.
 3. Напевно, багато хто бачив уздовж дороги молодь, яка має табличку з написом кінцевого населеного пункту. Насправді це погана практика. Є велика вірогідність того, що водії надпис не прочитають. Та й ви пропустите свій шанс під’їхати ближче.

Наостанок, дуже важливо питати чи підвезуть вас безоплатно. Саме це допоможе уникнути майбутніх проблем.

Голосування під час автостопу
Голосування під час автостопу Фото з відкритих джерел

Що робити у дорозі з водіями

Тут є одне універсальне правило – вам необхідно стати приємним попутником. Для цього можна завести бесіду. Ви можете розповідати історії з життя, різноманітні гуморески та не лише. Політичних і релігійних тем варто уникати.

Якщо хочете закурити або відчинити вікно – обов’язково спитайте.  І сходити в туалет варто ще до автостопу. Зазвичай водії не у захваті від прохання зупинити авто біля незнайомої безлюдної ділянки дороги. Та й загалом треба поводити себе чемно.

Наостанок, у авто сідати взагалі не варто, якщо:

 • Відчуваєте запах алкоголю;
 • Водій поводить себе грубо;
 • У авто їде декілька хлопців.

Жінкам варто подорожувати автостопом із іншими чоловіками. А хлопцям краще бути удвох чи наодинці. Групи від 3-х людей наврядчи хтось підбере. 

Якщо робити усе правильно, бути адекватним, то безплатно ви зможете об’їхати пів світу. Та і зупинятимуться на ваше голосування не лише звичайні легкові авто, але й далекобійники, і у виняткових випадках – навіть швидкі.

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про відпочинок у Івано-Франківську, в якому розповідається про кращі місця міста взимку.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.