У 2022 році зростуть комунальні платежі: Консенсус-прогноз Мінекономіки

тарифи на газ
Ліга.Новости

Зокрема, зростання тарифів на гарячу воду та опалення очікується на рівні 16%

У 2022 році очікується, що тарифи на газ, опалення та електроенергію зростуть на 15-20%. Про це йдеться у жовтневому консенсус-прогнозі Міністерства економіки, передає пресслужба Міністерства.

Зокрема, у випуску консенсус-прогнозу "Україна: виклики та загрози постпандемічного розвитку (жовтень 2021 року)" Мінекономіки оприлюднило такі дані:

  • зростання тарифів на гарячу воду та опалення очікуються на рівні 16%,
  • електроенергія подорожчає для населення на 17,5%,
  • згідно з даними Мінекономіки, газ для населення подорожчає на 20% у наступному році.
  • Що стосується середньорічної ціни на імпортований природний газ, то вона очікується на рівні 347,5 доларів.

Зазначимо, що консенсус-прогноз - це усереднені значення основних прогнозних показників економічного розвитку України, які розраховані як медіана на основі експертних оцінок учасників опитування провідних фахівців у сфері макроаналізу та прогнозування.

Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2021–2024 роки розрахований на базі матеріалів, наданих експертами міністерств, державних інститутів, аналітичних центрів, інвесткомпаній та банків. Прогнозні показники, надані учасниками опитування, не є офіційними прогнозами установ, а лише експертними оцінками фахівців.

Новини за темою: Тарифи на газ в Україн: Ціну газу для 350 тисяч українських домогосподарств можуть знизити

Раніше повідомлялося, що Національна комісія регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) попередньо схвалила нові тарифи на розподіл газу, які набудуть чинності з 1 січня 2022 року.