Суд остаточно узаконив "температурні коефіцієнти" за газ в Україні

В Європі газовий дефіцит
Фото з відкритих джерел

А тим, хто сподівався на їх скасування через суд, виставлять борг

Велика Палата Верховного Суду визнала правомірним нарахування облгазами так званих температурних коефіцієнтів за газ. Рішення не підлягає оскарженню. Про це йшлося в оприлюдненій постанові суду.

Як зазначається, судді Великої Палати Верховного Суду залишили рішення суду попередньої інстанції в силі. Відповідно, доплата за приведення до стандартних умов ("температурні коефіцієнти"), що нараховувалася облгазами до листопада 2020 року, визнана законною.

Таким чином, тим, хто сплатив за коефіцієнти, їх уже не компенсують. А тим, хто сподівався на скасування коефіцієнтів через суд, виставлять борг. І облгази матимуть право його стягнути.

Загалом "температурна епопея" тривала з осені 2018 року.

Так, облгази вважають, що побутовим споживачам необхідно було донараховувати додаткові об’єми газу, понад ті, які визначені за показаннями лічильника газу.

Однак проти  виступили як споживачі, так і регулятор, бо втрати "від стискання газу" вже закладені в тариф на розподіл газу. Тому побутові споживачі мали б сплачувати суто по лічильнику.

Зокрема, побутові споживачі (з Волині, Сумщини та Київщини) неодноразово успішно оскаржували практику виставлення додаткових коефіцієнтів у судах першої інстанції. Проте облгази оскаржували ці рішення вже в судах вищої інстанції.

Новини за темою: "Нафтогаз" забезпечуватиме газом постачальників для населення на опалювальний сезон

Як повідомлялося раніше, НАК "Нафтогаз України", яка виконує функції постачальника "останньої надії", пропонувала автоматично перевести всіх клієнтів на базовий річний тариф.

А якщо НКРЕКП не підтримає цієї ініціативи, то ціна на газ змінюватиметься щодня.