Підвищення зарплати в Україні: Експерт повідомила, скільки грошей отримаємо після сплати всіх податків

зарплата
Фото з відкритих джерел

З кожним днем економічна активність в Україні спадає

Із 1 грудня в Україні підвищили мінімальну заробітну плату до 6500 грн. Політичний експерт Світлана Кушнір розповіла, наскільки це серйозне підвищення з огляду на нинішні українські реалії. 

"З одного боку, це дуже класно, а з іншого боку, не в повітрі ж люди, які будуть отримувати мінімальну заробітну плату, висять. Вони на балансі в певних підприємств. Так от, підприємства з 1 грудня за кожного працюючого, окрім того, що їм треба знайти 6500 грн, для того щоб заплатити мінімальну заробітну плату, людина на руки отримує після сплати всіх податків 5323 грн, здається, якщо не помиляюся", - сказала експерт.

Як повідомила Кушнір, з кожним днем економічна активність в Україні спадає. Аби мінімізувати витрати, підприємства переводять своїх працівників не на повну ставку, а на півставки або ж на чверть ставки.

"Таким чином з одного боку підприємства мінімізують свої затрати, а з іншого - український громадянин, якому через декілька років треба буде виходити на пенсію, буде хапати себе за голову і кричати: "Де ж моя пенсія велика?". А тобі нараховували навіть не мінімальну (зарплату, - ред.), а половину або ж четвертинку… Незабаром українці поставлять перед собою запитання: "А навіщо мені платити податки, якщо через певну кількість років я не буду мати пенсії?"" - сказала Кушнір.

Новини за темою: За місяць середня зарплата в Україні зменшилася майже на 200 гривень, - Держстат

Нагадаємо, як повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко, у 2022 році мінімальну зарплату в Україні планують збільшити до 7700 грн.

Також 18 серпня 2021 року Кабінет міністрів прийняв новий розрахунок мінімальної зарплати. Згідно з документом, мінімальна зарплата стане більшою, тому що тепер до її складу не входитимуть окремі доплати, премії та інші додаткові виплати. Документ набуде чинності з 1 січня 2022 року.