Урядові експерти заявили про причетність Росії до хакерської атаки на держсайти України

кібератака (flickr.com)
кібератака (flickr.com)

Хакери діяли з території РФ

Хакерська атака на українські урядові сайти вночі 14 січня здійснювалася з Росії. Про це повідомила пресслужба Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Зазначається, що кібератака може бути повʼязана з перемовинами щодо співпраці України й НАТО. "Припускаємо, що нинішня атака повʼязана з нещодавньою поразкою Росії на переговорах щодо майбутньої співпраці України з НАТО. Днями Москва уже відновила військові навчання біля кордонів України. А хакерські дії на українські держоргани також можуть бути частиною цієї психологічної атаки на українців", - йдеться в повідомленні.

За даними експертів, на російський слід вказує і хронологія поширення новини. Інформація спочатку зʼявилася в соцмережах, далі першими публікаціями серед медіа були "зливні бачки". Після чого її активно поширили російські видання.

Урядові експерти пояснили, що використання чутливих тем з історії польсько-українських стосунків повинно було замаскувати слід російських хакерів. Проте текст польською містить стилістичні неточності та лексичні помилки, що підтвердили українським кіберфахівцям і польські колеги.

Новини за темою: Кібератака на українські урядові сайти: ЄС засудив дії хакерів

Нагадаємо, в ніч з 13 на 14 січня хакери здійснили глобальну атаку на сайти Кабінету міністрів та окремих міністерств. Зокрема, з проблемами зіштовхнулися сайти Кабміну, МЗС, ДСНС, Міносвіти, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики.

Згодом у Держспецзв'язку заявили, що внаслідок хакерської атаки, яка була здійснена на низку урядових сайтів, витоку персональних даних не сталося. Наразі триває розслідування інциденту.