САП скерувала до суду справу щодо двох посадовців "Укргазвидобування"

Укргазвидобування. Фото: depcontrol.org
Укргазвидобування. Фото: depcontrol.org

У разі визнання винуватості осіб у суді їм загрожує позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна

Розслідування факту вимагання та одержання неправомірної вигоди двома службовими особами АТ "Укргазвидобування" (100% акцій належать державній НАК "Нафтогаз України") закінчено. 20 січня 2020 року прокурори САП скерували до суду обвинувальний акт для розгляду по суті.

Про це повідомила пресслужба НАБУ.

За даними слідства, у лютому 2018 року ПАТ "Укргазвидобування" (із травня 2018 року —АТ) оголосило про проведення допорогової закупівлі. Після оприлюднення тендерних пропозицій директор з підготовки та транспортування газу і начальник механіко-технологічного департаменту АТ "Укргазвидобування", діючи за попередньої змови та з корисливих мотивів, поставили умову перед керівником підприємства, пропозиція якого, на їхню думку, була найбільш вигідною та обґрунтованою. Відповідно до цієї умови, керівник ТОВ мав надати неправомірну вигоду, в іншому разі його пропозицію буде відхилено.

Як наслідок, упродовж вересня-грудня 2018 року змовники частинами отримали неправомірну вигоду в загальному розмірі 26,9 млн грн за дії в інтересах приватного ТОВ. Отримані кошти обвинувачені поділили між собою.

Досудове розслідування вказаних фактів детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснювали з квітня 2019 року.

Дії обвинувачених кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 КК України ("Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою"). У разі визнання винуватості осіб у суді їм загрожує позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Нагадаємо, 29 листопада 2019 року в  офісі "Укргазвидобування" було проведено обшуки Службою безпеки України та Національною поліцією.