Новини » Економіка

Danske Bank: Російський рубль чекає новий обвал

Курс долара через півроку досягне позначки 84,5 російських рублів.

Падіння цін на нафту і побоювання щодо китайської економіки змусили економіста Danske Bank переглянути прогноз по курсу рубля, – повідомляє РБК.

Курс долара через півроку досягне позначки 84,5 російських рублів, пише головний економіст Danske Bank Володимир Миклашевський. «Ми значно підвищили наші прогнози по курсу долара і чекаємо, що він досягне позначки 79,9 руб. за дол. через місяць, 82 руб. – через три місяці і 84,5 руб. – через півроку (попередній прогноз передбачав курс 72,5 руб. за дол.)», – говориться в огляді «Долар-рубль: в оточенні нафти і китайських неприємностей».

У той же час прогноз курсу долара на кінець року був знижений з 73 до 72 руб. за дол.

Курс євро, за прогнозами Danske Bank, через півроку проб’є позначку 93 руб. за євро, але до кінця року знизиться до 83,5 руб.

«Поки в повітрі ширяють заклопотаність уповільненням зростання китайської економіки і сумніви в надійності економічних даних Китаю, ми чекаємо, що рубль залишиться під тиском разом з іншими валютами країн, що розвиваються, і країн – експортерів сировини», – йдеться в огляді.

Падаючі ціни на нафту і новини з Китаю відсунули на другий план геополітичні проблеми, які в будь-який момент можуть повернутися і струснути ринок, додає Миклашевський.

Падіння цін на нафту також змішало карти Банку Росії, говорить експерт. «Падіння цін на нафту вже змінила тон Центрального банку на більш жорсткий, а ослаблення рубля зробило ціль по інфляції в 4% в 2017 році малоймовірною», – пояснює Миклашевський. Він вважає, що на засіданні 29 січня регулятор не зможе знизити ключову ставку.

З початку року нафта марки Brent подешевшала на 20%, вперше з 2004 року опустившись нижче $28 за барель. Курс долара при цьому пробив позначку 79 руб., євро виріс до 86 руб. В останній раз вище 79 руб. долар піднімався 16 грудня 2014 року, коли був зафіксований максимальний з часів деномінації 1998 року показник – 80,1 руб.